Lenovo Marka Bilgisayar Nasıl Alınır mı?


Doğrudan sorunuzu yanıtlayarak başlayayım. Evet, Lenovo bilgisayarları güvenilirdir. Peki ne kadar güvenilir derseniz, uluslararası bir markadır ve üreticisi temel iş olarak bilgisayar üretimi yapmaktadır, yaygın servis ağı vardır.

Markadan bağımsız olarak, her zaman üst düzey model bilgisayarlar daha güvenilirdir. Lenovo için bu, Thinkpad’ler ve Yoga serisi modelleri anlamına gelir.

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarları genellikle her üç yılda bir değişmesi temeldir. Çoğu değerlendirmede, Lenovo’nun normal kullanıcı için en güvenilir sistemlerden birisi olduğu görülmektedir . Tabiki hangi iş için ne kadar para ödediğiniz önemlidir, her durumda optimum performans ve fiyat performans arasındaki ilişkiye bakmak gereklidir. Unutmayın, bir  bilgisayar garanti kapsamında olsa bile çöktüğünde, en büyük maliyet bir kişinin artık çalışamamasıdır, bu nedenle güvenilirlik çok önemlidir.

Arıza bildirim ve  ilgili piyasa değerlendirmeleri Lenovo’nun yüksek hacimli satışlarını göz önüne alarak değerlendirmek doğrudur.

Servisnoktam olarak kendi bünyemizde tamire gelen ve sorunlarına bakıldığı zaman lenovo bilgisayar en iyi durumda olmasa da fiyatına göre iyi durumdadır.

Fakat bazı serilerinde kronik arızalar gözlemlenmiştir. Bazı serilerde plastik aksam çok kötüdür ve menteşeler çok problem çıkartmıştır, yine başka serilerde anakart problemleri görülmüştür, lenovo bilgisayarlarda pil/batarya problemleri de görülmektedir. Bir markayı değerlendirirken sadece bir kaç sorunla değil genel bakış açısı geliştirmek gereklidir. Sizin bir defa sorun yaşamış olmanız markayı güvenilir yapmaz ve aynı şekilde bir defa aldığınız bir markanın ürünü hiç sorun çıkartmıyor diye o marka kusursuz değildir.