Notebook WiFi Bağlantı Problemleri Nasıl Çözülür


Son on yılda satılan her dizüstü bilgisayar bir çeşit Wi-Fi özelliğine sahip olamaktadır. Bunun için en yaygın yöntem PCI Express Mini standardıdır. Temel olarak PCI kartların küçük bir versiyonudur ve özellikle bir dizüstü bilgisayarın dar alanları için biçimlendirilmiştir. Ayrıca bu kartlar genellikle, daha iyi sinyal alması için dizüstü bilgisayarın gövdesinden ve ekran muhafazasına çıkan kablolu bir anten için bir fiş içerir.

Popülerlik kazanan daha yeni bir standart, daha da küçük olan M.2 yuvasıdır . Bunlar, M.2 depolama sürücülerinin yuvalarına benzer, ancak daha da küçüktür daha yeni model laptop bilgisayarlar da artık bu standart kullanılmaktadır. Öncelikle wifi kartlarının her model için farklı üreticileri ve model numaraları olduğunu belirtmek isteriz. Her marka wifi kart her notebook bilgisayarda çalışmayabilir. Bazı notebook modelleri sadece belirli model ve hatta sadece bir model wifi kartını çalıştıracak şekilde ayarlanmış olabilir.

Bazı dizüstü bilgisayarlarda hem Mini PCIe yuvası hem de M.2 kablosuz yuvası bulunur. Bazılarında bu yuvalardan yalnızca biri bulunur. Ve bazılarında bunun yerine doğrudan ana karta entegre edilmiş bileşenler kullanılıyor. Dizüstü bilgisayar kullanıcı tarafından kolayca açılmamak üzere tasarlanmadığından, bu kartlara kullanıcı tarafından kolayca erişilemez. Dizüstü bilgisayarınızda PCI Express Mini veya M.2 kablosuz yuvası yoksa, yerel kablosuz özelliğini yükseltemez veya hatalı bir bileşeni değiştiremezsiniz. Ancak yine de USB tabanlı bir Wi-Fi adaptörü kullanabilirsiniz ve bunlardan bazıları , bilgisayarınızın kullanımını önemli ölçüde etkilemeyecek kadar küçüktür.

Her şeyden önce, Wi-Fi kartınızı yalnızca mevcut kart hasarlı olduğu için değiştiriyorsanız, aynı modeli alın. Uyumlu olduğunu zaten biliyorsunuz ve muhtemelen ağ kurulumunuz değişmez. Daha yeni bir standarda sahip bir Wi-Fi adaptörüne yükseltme yapıyorsanız, biraz araştırma yapmanız gerekecek. Her model wifi kartın çalışması çekim gücü ve hızı farklı olabilmektedir. Özelikle yeni modellerde 2.4 ghz ve 5 ghz frekans destekleri artık önem kazanmıştır. Bağlantı hızınızı direk olarak etkilemektedir , bir çok bilgisayar kullanıcısı internet bağlantısından şikayet etmektedir, genellikle bir arkadaşları evlerinde başka bir laptop bilgisayarla bağlandıkları zaman hızın aslında kendi modem yada internet bağlantısından değil bilgisayarlarından kaynaklandığını öğrenirler. Bu durumda öncelikle wifi kartlarının bu sorunun kaynağı olabileceğini düşünmeleri gerekmektedir. Bazen en basit teşhis USB wifi aparatı ile aynı bilgisayar ve modem arası bağlantı sağlamak olabilir.

Servisnoktam olarak farklı model bilgisayarlara uyumlu wifi kartlar değişimi konusunda uzmanlığa sahibiz. Bir çok ve markada güzel ve tatmin edici gelişme sağlanması mümkün olmuştur. Sizin bilgisayarınız üzerindeki wifi kartı modeli test edilir ve bilgisayarınızda uyumlu olabilecek wifi kartı denenir , hız testleri yapılır. En uygun kart ve bağlantı hızı sağlanır.

Ve unutmayın, ister masaüstü ister dizüstü bilgisayarla çalışıyor olun, mevcut bir Wi-Fi kartını değiştirmek için bilgisayarı açmakla uğraşmak istemiyorsanız, her zaman daha basit yolu izleyebilir ve kaliteli bir USB adaptörü ekleyebilirsiniz.