Bilgisayarınız ve Laptopunuz İçin Ücretsiz Bir Antivirüs Edinebilirsiniz


Ücretsiz Zararlı Yazılım, Casus Yazılım ve Reklam Koruması
Paranızı, bir virüsten koruma yazılımını harcamak mı istiyorsunuz? Ancak virüsten koruma olmadan giderseniz, kişisel verilerinize veya kritik belgelerinize açılan bir saldırı ile başa çıkmak için bilgisayarınız kendini yetersiz olarak bulabilir. Neyse ki, virüsten koruma yazılımı yüklemek istediğiniz bir şeyden vazgeçme pahasına olmak zorunda değildir. Birçok ücretsiz antivirüs aracı var ve bunların en iyileri, ödedikleri rekabet için en iyilerinden daha etkili.

Virüsten koruma yazılımınız kesinlikle mevcut kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırma yeteneğine sahip olmalıdır, ancak devam etmekte olan görevi, fidye yazılımı, botnet’ler, Truva atları ve diğer kötü program türlerinin engel almasını engellemektir. Bu koleksiyondaki virüsten koruma programlarının tümü gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar . Bazıları kötü niyetli yazılım barındırma sitelerine bile göz atmamanız veya kimlik bilgilerinizi bir kimlik avı sitesine çevirmediğiniz için kandırılmamak için mücadele ediyor.

Ücretsiz Antivirüs – Ücretli Antivirüs
Ücretsiz antivirüs araçları çok iyiyse, neden kimse ödemeli? Birincisi, bu ürünlerden çok az bir kısmı sadece ticari olmayan kullanım için ücretsizdir; Eğer işinizi korumak istiyorsanız, ücretli baskı için midilli almak zorundasınız. Bu noktada, muhtemelen tam bir güvenlik paketine geçmeyi düşünmelisiniz . Ne de olsa, bu sizin işinizin güvenliği hatta.

Kişisel kullanım için bile, ücretli antivirüs araçlarının çoğu ücretsiz meslektaşlarından daha fazlasını sunar – bazen çok daha fazla. Örneğin, adaware’in virüsten koruma yazılımının ücretli sürümü, ücretsiz sürümün sahip olmadığı kötü amaçlı ve sahte web sitelerine karşı koruma ile birlikte davranışa dayalı bir algılama aracı ekler. Panda, ödeme yapan müşterilere güvenlik duvarı koruması, uygulama kontrolü ve güvensiz Wi-Fi bağlantılarının tespiti için oldukça az özellik sunmaktadır.

Buna ek olarak, birçok şirket ücretsiz sürümü kullananlar için tam kapsamlı teknik destek sunmamaktadır. Özellikle inatçı bir kötü amaçlı yazılım parçasını sisteminizden çıkarmak için ek yardıma ihtiyacınız olduğunda, destek eksikliğinden pişman olabilirsiniz.

Bağımsız Antivirüs Laboratuvarı Testi Sonuçları
Dünyanın her yerinde, bağımsız virüsten koruma testi laboratuvarlarındaki araştırmacılar günlerini virüsten koruma araçları sınava koyarak geçiriyorlar. Bu laboratuvarların bazıları bulguları hakkında düzenli olarak kamuya açık raporlar yayınlamaktadır. Bu dört laboratuarı yakından takip ediyoruz: AV-Karşılaştırmalar, AV-Test Enstitüsü, SE Labs ve MRG-Effitas. Ayrıca, satıcıların ICSA Laboratuarları ve West Coast Laboratuarları tarafından onaylanması için sözleşme imzalayıp imzalamadıklarını not ederiz.

Güvenlik şirketleri genellikle teste dahil olma ayrıcalığını öderler. Buna karşılık laboratuarlar, ürünlerini geliştirmelerine yardımcı olacak ayrıntılı raporlar sunar. Belirli bir satıcıyı içeren laboratuvarların sayısı, bir önem ölçütü olarak işlev görür. Her durumda, laboratuvar ürünü test etmek için yeterince önemli buluyordu ve satıcı fiyatın değerli olduğunu düşünüyordu. Laboratuvarlar, bir tedarikçinin ücretsiz ürününü mutlaka test etmez, ancak çoğu satıcı, ücretsiz özelliklere karşı tam koruma sağlayarak, ek özelliklere sahip premium sürümleri geliştirir.

Kötü Amaçlı Yazılım Korumasını Test
Bağımsız laboratuvarlardan elde edilen sonuçları dikkatle incelemekle birlikte, kendi uygulamalı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma testlerimizi de yürütüyoruz. Her bir virüsten koruma yazılımını, çeşitli farklı kötü amaçlı yazılım türleri de dahil olmak üzere bir kötü amaçlı yazılım örnekleri koleksiyonuna maruz bırakıyoruz ve reaksiyonlarına dikkat ediyoruz. Genellikle, virüsten koruma, görüldüğü sırada örneklerin çoğunu silecek ve başlatmaya çalıştığımız zaman geri kalanların bazılarını algılayacaktır. Antivirüsün test sistemini bu örneklerden ne kadar iyi koruduğuna bağlı olarak, 0 – 10 puanlık bir kötü amaçlı yazılım engelleme puanı alıyoruz.

Her ay aynı örnekleri kullandığımızdan, kötü amaçlı yazılım engelleme testi kesinlikle bir ürünün yepyeni tehditleri tespit etme yeteneğini ölçmez. Ayrı bir testte, MRG-Effitas tarafından sağlanan , genellikle bir günden daha eski olan 100 yeni zararlı URL’den kötü amaçlı yazılım indirmeye çalışıyoruz . Antivirüs’ün URL’ye tüm erişimi engelleyip engellemediğini, indirme sırasında kötü niyetli yükü silip silmediğini veya hiçbir şey yapmadığını unutmayın. Norton bu testte mevcut en yüksek puanı aldı, ardından Trend Micro Antivirus + Security ve Avira Free Antivirus geldi.

Test tekniklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, güvenlik yazılımını nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Faydalı Özellikler
Hemen hemen her virüsten koruma ürününün, kötü amaçlı yazılımın başlatılamamasını sağlamak için erişilen dosyaları tarar ve ayrıca tüm sistemi talep üzerine veya sizin belirlediğiniz bir zamanlamaya göre tarar. Bu temizlik ve zamanlama yapıldıktan sonra, kötü amaçlı yazılım barındırma URL’lerine tüm erişimi engellemek, sorunlardan kaçınmanın başka bir iyi yoludur. Pek çok ürün, bu korumayı, kullanıcıları sahte web sitelerinden, finansal siteler ve diğer hassas siteler için oturum açma kimlik bilgilerini çalmaya çalışan kimlik avı sitelerinden uzak tutmak için de genişletir. Tehlikeli ya da tehlikeli olanları işaretleyen arama sonuçlarındaki birkaç oranlı bağlantı.

Bazı virüsten koruma ürünlerinin bir özelliği olan davranışa dayalı algılama, iki kenarlı bir kılıçtır. Bir yandan, daha önce hiç görülmemiş kötü amaçlı yazılımları tespit edebiliyor. Öte yandan, doğru yapılmazsa, kullanıcıyı mükemmel meşru programlar hakkında mesajlarla şaşırtmayabilir.

Herhangi bir virüsten koruma yazılımı, diğer kötü amaçlı yazılım türleriyle birlikte casus yazılımları da ortadan kaldırmalıdır, ancak bazı ürünler casus yazılım koruması için özel olarak tasarlanmış özellikler içerir . Hassas verilerinizi korumak için şifreleme ve uzaktan gözetlemeyi önlemek için web kamerası kontrolü, genellikle ücretsiz değil ticari ürünlerde görülür. Ancak bazı ücretsiz ürünler, keylogger’ları folyolamak için basit bir ekran klavyesi gibi özellikler içerir.

Bilgisayarınızı korumanın kolay bir yolu, hem Windows hem de tarayıcılar ve diğer popüler uygulamalar için tüm güvenlik güncelleştirmelerini yüklemektir. Windows 10, güncel kalmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor, ancak eski Windows sürümlerinde, popüler uygulamalarda ve eklentilerde birçok güvenlik açığı var. Eksik güncelleştirmeler biçimindeki güvenlik açıklarını taramak, ticari antivirüs ürünlerinde en sık bulunan bir özelliktir, ancak bazı ücretsiz sürümlerde ortaya çıkmaktadır. Yukarıdaki tabloda, hangi ürünlerin bu kullanışlı özellikleri içerdiğini görebilirsiniz.

Burada Ne Değil? Peki ya Windows Defender?
Bu makale yalnızca incelemelerimizde en az iyi bir puan alan ücretsiz virüsten koruma ürünleri hakkında rapor veriyor – üç yıldız veya daha iyisi. Microsoft Windows Defender Güvenlik Merkezi , üç yıldız grubuna en son incelemesinde katıldı; uygulamalı test sonuçları, önceki incelemesinden çok daha iyi. Ancak yine de bir ürün değil. Aksine, bu bir Windows bileşenidir. Ve en iyi ücretsiz antivirüs yardımcı programları çok daha fazla koruma katmanı sunar. Windows Defender, virüsten koruma yazılımını eski yapmaz.

Tamamen fidye yazılım korumasına adanmış birkaç ücretsiz kamu hizmeti , son bir veya iki yıl içerisinde partiye katıldı. Cybereason RansomFree, CyberSight RansomStopper ve Acronis Ransomware Protection, diğerleri arasında , normal antivirüsünüzün kaçıracağı herhangi bir fidye saldırısını telafi etmek amacıyla mevcuttur. Bitdefender Anti-Ransomware, bilgisayarınıza virüs bulaştığını düşünmek için fidye yazılımını kandırarak çalışır. Onları aşağıdaki farlara dahil ediyoruz ve denemenizi tavsiye ediyoruz. Grafikte görünmüyorlar çünkü tam kapsamlı bir antivirüs yardımcı programının işini yapmıyorlar.

Ayrıca yalnızca mevcut kötü amaçlı yazılım istilasını temizlemek için çalışan çok sayıda ücretsiz virüsten koruma yazılımı vardır. Kötü niyetli bir kötü amaçlı yazılım sorununuz olduğunda, yalnızca temizleme araçlarını ortaya çıkarırsınız. Kötü amaçlı yazılımlar gittiğinde, devam eden bir koruma sağlamadıklarından başka kullanımları yoktur. Bu kategorideki favorimiz Malwarebytes Anti-Malware’dir ve kötü amaçlı bir yazılım sorun yaşarsanız kesinlikle denemelisiniz. Ama özgür oldukları için, ilk işi yapmazsanız başkalarını denemeye devam edebilirsiniz. Korku sona erdiğinde, sürekli koruma için tam gelişmiş bir virüsten koruma yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Nedir?
Mevcut ücretsiz Editörlerin Seçimi ücretsiz antivirüs yardımcı programı ürünleri Avast Free Antivirus ve Kaspersky Free’dir. Avast bağımsız laboratuvarlardan çok iyi puanlar aldı ve Kaspersky son testlerde mükemmel seviyelere ulaştı. Öte yandan, Avast, Kaspersky’de bulunmayan bir şifre yöneticisi ve ağ güvenliği tarayıcısı dahil olmak üzere bazı faydalı bonus özellikleri içerir . Bütçenizde güvenlik için biraz paranız varsa, en iyi ücretli antivirüs yazılımı daha fazla ve daha iyi koruma sağlar. Değilse, bu ücretsiz araçlardan birkaçını deneyin ve hangisini en çok beğendiğinizi görün.

Zaten virüslü olabileceğinden mi endişeleniyorsun? Kötü amaçlı yazılımınızın olduğuna dair işaretler hakkındaki makalemize göz atın .
tamamen ücretsiz antivirüs yazılımları

Avast Ücretsiz Antivirüs

Artıları: Bağımsız test laboratuarlarından ve uygulamalı testlerimizden çok iyi puanlar aldı. Ağ güvenliği müfettişi. Şifre yöneticisi Pek çok kullanışlı, güvenlikle ilgili bonus özelliği. Ücretsiz.

Eksileri: Parola yöneticisi özellikleri sınırlı. Bazı bonus özellikler ayrı satın alma gerektirir.

Avast Free Antivirus, şaşırtıcı derecede kapsamlı bonus özellikleri koleksiyonu ile testte çok iyi puan alan bir virüsten koruma motorunu birleştirir.

CyberSight RansomStopper

Artıları: Başlangıçta piyasaya sürülen örnekler de dahil tüm gerçek dünya ransomware örneklerini algıladı ve engelledi. Dosyaların şifrelenmesine izin vermez. Ücretsiz.

Eksileri: Yeniden başlatmadan sonrasına kadar yükleme tamamlanmadı.

CyberSight RansomStopper ücretsiz, özel fidye yazılımı koruması sunar ve şimdi Windows açılışında başlatılan fidye yazılımını kullanır. Bir kazanan ve ücretsiz.

Kaspersky Ücretsiz

Artıları: Dört bağımsız test laboratuvarından mükemmel puanlar. Kimlik avı koruma testimizde mükemmel puan. Kötü amaçlı yazılım engelleme ve kötü amaçlı URL engelleme testlerimizde iyi puanlar. Ücretsiz.

Eksileri: Doğrudan teknik destek yok.

Kaspersky Free, bağımsız laboratuarlardan mükemmel puanlar alan tam kapsamlı bir malware koruması sunar ve size bir kuruşa mal olmaz.

Acronis Fidye Yazılımı Koruması

Artıları: Petya dahil çoğu ransomware örneğine karşı korur. Etkilenen dosyaları kurtarır. Testlerimizde 10 adet simüle edilmiş fidye saldırısı tespit edildi. 5GB barındırılan çevrimiçi yedekleme içerir. Ücretsiz.

Eksileri: Testlerimizde bir gerçek dünya örneğini kaçırdık.

Antivirüsünüz sıfır günlük fidye yazılımı saldırısını kaçırırsa, başınız büyük belada demektir. Ücretsiz Acronis Ransomware Protection, başka bir koruma katmanı ve ayrıca 5 GB’lık çevrimiçi yedekleme depolaması sunar.

AVG AntiVirus Ücretsiz

Artıları: Birden fazla bağımsız laboratuar testinde ve kendi uygulamalı testlerimizde çok iyi puanlar.

Eksileri: İlk tarama ortalamasından daha yavaş. Artık web koruması tarayıcı uzantısı sunmuyor.

AVG AntiVirus Free, tam olarak Avast Free Antivirus ile aynı antivirüs koruma motorunu sunuyor, ancak Avast’ta edindiğiniz etkileyici bonus özellikleri koleksiyonundan yoksun.

Bitdefender Antivirus Ücretsiz Sürümü (2017)

Ücretsiz at Bitdefender
Artıları: Ücretli Bitdefender ile aynı antivirüs koruması. Bağımsız test laboratuarlarından mükemmel puanlar. En iyi antiphishing puanı.

Eksileri: Çekirdek antivirüs korumasının ötesinde, ücretli Bitdefender’ın tüm özelliklerinden yoksun.

Bitdefender Antivirus Free Edition, ücretli sürümün pek çok faydalı bonus özelliği olmadan, tam olarak ticari Bitdefender Antivirus’de bulunan antivirüs teknolojisini içerir.

Check Point ZoneAlarm Ücretsiz Antivirüs + 2017

Ücretsiz olarak ZoneAlarm
Artıları: Sert, etkili iki yönlü güvenlik duvarı. Antivirüs koruması Kaspersky’den lisanslanmıştır. Ücretsiz. Birkaç faydalı bonus özelliği.

Eksileri: Bağımsız test laboratuarlarından neredeyse hiç sonuç yok. Kaspersky antivirüs’ün her özelliğini içermez. Kimlik avı koruması yok. Davranışsal tespit hem iyi hem de kötü programları işaretledi.

ZoneAlarm Free Antivirus +, ödüllü Kaspersky’den lisanslı antivirüs koruması ile birinci sınıf bir güvenlik duvarını birleştirir. Tam kapsamlı bir güvenlik paketi istemiyorsanız, bu ücretsiz program iyi bir seçim olabilir.

Siber Sezon FidyeÜcretsiz

Artıları: Fidye yazılımına özgü davranışları tespit ederek fidye yazılım saldırılarını önler. Testte, virülent, gerçek dünya fidye yazılımı savundu. Hızlı, basit kurulum. Ücretsiz.

Eksileri: Test sırasında, disk şifreleme ransomware tespit etmedi.

Bir fidye yazılımı saldırısının sonuçları korkunç, bu nedenle antivirüsünüzü Cybereason RansomFree gibi ikinci bir savunma katmanıyla desteklemek harika bir fikir. Bedava; devam et ve kur.

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta

Artıları: Fidye yazılımını tamamen davranışa dayalı olarak algılar ve karantinaya alır. Uygulamalı testlerde iyi bir performans sergiledi. Hafif. Ücretsiz.

Eksileri: Ransomware algılamadan önce birkaç dosyayı şifreleyebilir.

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta programı, mevcut antivirüsünüzü geçen tüm fidye yazılımlarını engellemek için program davranışını izler. Bu hafif, ücretsiz yardımcı program, güvenlik cephaneliğinize mükemmel bir katkı sağlar.

Sophos Ücretsiz

Artıları: Uygulamalı testlerimizde çok iyi puanlar. İyi antiphishing puanı. Uzaktan Yönetim. Ücretsiz.

Eksileri: Bağımsız laboratuarlardan test sonucu yok. Ebeveyn içeriği filtresi etkin değil. Yavaş tam tarama.

Sophos Home Free, tüketicilere uzaktan yönetim de dahil olmak üzere işletmeler için oluşturulmuş antivirüs koruması sağlıyor, ancak test laboratuarlarının doğruluğu kesin değil.

Avira Antivirüs

Artıları: Bağımsız test laboratuarlarından mükemmel puanlar. Kötü amaçlı yazılım engelleme testimizde iyi bir puan. Ücretsiz. İlgili birçok Avira ürününü yükleme seçeneği.

Eksileri: Yavaş isteğe bağlı tarama. Tarayıcı koruması yalnızca Chrome ve Firefox için. So-so antiphishing puanı. Gerçek zamanlı koruma bazı kötü amaçlı yazılım EXE’lerini kaçırdı, bazı geçerli programları kötü amaçlı yazılım olarak tanımladı.

Ücretsiz Avira Antivirus, bağımsız laboratuarlardan mükemmel puanlar alıyor, ancak antiphishing testimizde pek başarılı değil ve tarayıcı koruması yalnızca Chrome ve Firefox ile çalışıyor.

adaware antivirüs ücretsiz 12

Artıları: Tam tarama, sonraki programları hızlandırarak güvenli programları işaretler. Ücretsiz.

Eksileri: Bağımsız laboratuar testlerinde karma puanlar. Uygulamalı testlerimizde düşük puanlar. Kötü amaçlı veya sahte URL’lere karşı koruma yok. Rakip ücretsiz ürün ürünlerinde ve önceki baskısında bulunan özelliklerden yoksundur.

Tam bir makyajda, adaware antivirus free 12’nin yeni bir adı ve yeni bir görünümü var. Kaputun altında olsa da, test sonuçları en iyi sonuç değil ve rakipsiz ürünlerin sunabileceği çok daha fazla şey var.

Bitdefender Anti-Ransomware

Ücretsiz at Bitdefender
Artıları: Aşılama tekniğini kullanarak belirli ransomware aileleri tarafından enfeksiyonu önler. Hafif. Kişisel veya iş kullanımı için ücretsiz.

Eksileri: Diğer fidye ailelere karşı hiçbir şey yapmaz.

Bitdefender Anti-Ransomware, bilgisayarınızı dört özel fidye yazılımı ailesi tarafından bulaşmaya karşı aşılar ve testler bunun işe yaradığını gösteriyor. Ancak, diğer fidye yazılımı aileleri ve genel olarak diğer kötü amaçlı yazılımları ele almak için başka bir korumaya ihtiyacınız olacaktır.

Comodo Antivirus 10

Artıları: Uygulamalı kötü amaçlı yazılım engelleme testimizde mükemmel puan. Şüpheli programların otomatik olarak işaretlenmesi. Davranış tabanlı kötü amaçlı yazılım algılama. Sanal masaüstü ve güvenli tarayıcı. Çekici yeni kullanıcı arayüzü. Ücretsiz.

Eksileri: El ile değiştirilmiş kötü amaçlı yazılım örnekleri tespit edilemedi. Kötü amaçlı yazılım indirme testinde kasvetli puan. Bağımsız laboratuvar testleri az ve seyrek sonuçlanır. Kötü niyetli ve sahte URL’lere karşı Web tabanlı koruma yok.

Ücretsiz Comodo Antivirus 10 yeni bir görünüme sahip ve bizim uygulamalı kötü amaçlı yazılımları engelleme testimize dahil oldu. Bununla birlikte, PCMag veya bunu değerlendiren birkaç bağımsız laboratuvar tarafından yapılan diğer testlerde de başarılı olmamıştır.

Microsoft Windows Defender Güvenlik Merkezi

Windows 10’a Dahili at Microsoft
Artıları: Windows 10’da yerleşiktir . İyi uygulamalı test puanları. Basit ransomware koruması. Windows güvenlik özelliklerine kolay erişim. Başka bir virüsten koruma yazılımı yoksa, her zaman açık.

Eksileri: Bağımsız test laboratuarlarından gelen karışık sonuçlar.

Microsoft Windows Defender Güvenlik Merkezi, başka bir virüsten koruma korumasına sahip olmayan Windows 10 PC’leri korur ve önceki incelememizden bu yana uygulamalı testlerimizde önemli ölçüde iyileşmiştir.

Panda Ücretsiz Antivirüs

Ücretsiz olarak Panda Security
Artıları: Kaygan, çekici bir kullanıcı arayüzü. USB sürücülerini kötü amaçlı yazılımlara karşı aşılar. Bonus özellikleri sınırlı VPN içerir. Ücretsiz.

Eksileri: Bağımsız laboratuar testlerinde karma puanlar. Kötü amaçlı yazılım indirme testimizde kasvetli puan. Tehlikeli veya sahte URL’lere karşı koruma yoktur. Değiştirilmiş ransomware örneklerine karşı başarısız oldu.

Panda Free Antivirus, çekici bir kullanıcı arayüzüne ve sıra dışı bir USB aşılama özelliğine sahiptir, ancak artık tehlikeli veya sahte web sitelerine karşı koruma içermez ve uygulamalı testlerimizde yetersiz kalmaktadır.

Qihoo 360 Toplam Güvenlik 8.6

Artıları: 360 Connect akıllı telefon uygulaması, arkadaşlarınızın ve ailenizin ürünü kullanmasına uzaktan yardım etmenizi sağlar. Temizleme, ayarlama, güvenlik açığı taraması ve diğer pek çok bonus yardımcı programı.

Eksileri: So-so bizim malware engelleme ve kötü niyetli URL engelleme testlerinde puanları. Antiphishing testimizde kasvetli puan. Varsayılan yapılandırma güvenlik için optimize edilmemiş.

Sonuç: Ücretsiz Qihoo 360 Total Security 8.6 bir ton bonus araçlarıyla birlikte geliyor, ancak temel antivirüs koruması en iyi ücretsiz antivirüs araçlarına kadar ölçüm yapmıyor.

Trend Micro RansomBuster

Artıları: Klasör Kalkanı korumalı belgelere yetkisiz erişimi engeller. Herhangi bir klasörde şifreleme fidye yazılımı davranışını algılar. Algılamadan önce şifrelenmiş dosyaları kurtarır. Ücretsiz.

Eksileri: Klasör Kalkanı iki klasörle sınırlıdır. Testlerde, davranışa dayalı tespit, gerçek dünya ransomware örneklerinin yalnızca yarısını yakaladı.

RansomBuster’ı ücretsiz olarak kullanabilmek Trend Micro’nun çok iyi bir özelliği ve Klasör Kalkanı belgelerinizde yetkisiz değişiklikleri başarılı bir şekilde önlüyor. Ancak, davranışa dayalı algılama sisteminin çalışması gerekir.

 

Bilgiler pcmag.com sitesinde çevrilerek elde edilmiş sizlere faydalı olacağı düşünülmüştür. Umarız sizde bilgisayar güvenliğiniz için bu yazıyı okuyup fayda elde edebilirsiniz.